Druga Wypłata

...Bo wierzymy że można mieć lepsze życie

Zdobywaj nową wiedzę i umiejętności

 

Zdobywaj nową wiedzę i umiejętności

 

ucz sieOd samego początku naszego życia uczymy się. Nauka to podstawa. System szkolnictwa mamy taki, jaki mamy. W szkole nie uczą jak się uczyć efektywnie. Nie uczą tego co najważniejsze. Nasze życie to ciągły rozwój i nie można go przerywać, bo będziemy się cofać. Dlatego tak ważny jest samorozwój.

Jest takie powiedzenie, że ten kto się nie rozwija ten się zwija. Jest w nim dużo prawdy. Przedsiębiorca nie pokona konkurencji jeśli się nie rozwija i nie szuka nowych możliwości.

Jeśli chcesz coś w życiu osiągnąć to musisz zdobywać nową wiedzę.

Czytaj książki – Nic nie zastąpi czytania. Książki to kopalnia wiedzy, jeśli zawarte wskazówki wykorzystasz w praktyce. Wiedza nie wykorzystana staje się bezużyteczna.

Słuchaj audiobookimożesz słuchać ich podczas podróży lub podczas wykonywania różnych prac domowych.

Korzystaj ze szkoleń on-line i stacjonarnych – zwłaszcza szkolenia stacjonarne to również możliwość poznania nowych ludzi.

 

Osoby, które chcą się rozwijać cały czas uczą się czegoś nowego. Jeśli odnajdziesz sens w tym czego się uczysz, nauka może stać się przyjemnością. Umiejętności wynikają z ciągłego powtarzania. Stare powiedzenie mówi: praktyka czyni mistrza. Poszerzając swoje horyzonty zwiększasz swoje pomysły i możliwości, a tym samym posiadasz coraz więcej umiejętności.

 

Teraz zdradzę Ci świetny sposób na zdobywanie nowej wiedzy. Jest to technika 30/30/30.

 

 • Pierwsza 30-ka oznacza 30 minut poświęcone na czytanie książki (wybieraj książki inspirujące, motywujące i branżowe)
 • Druga 30-ka oznacza 30 minut poświęcone na słuchanie audio lub oglądanie video (inspirujące i motywujące). Znajdziesz tego mnóstwo na You Tube.
 • Trzecia 30-ka oznacza, że wykonujesz to przez 30 dni

Bardzo lubię tą technikę. Jest prosta i skuteczna. A co ciekawe! Po 30 dniach już nie zrezygnujesz ;)

 

Edukacja, to najpotężniejsza broń jakiej możemy użyć, żeby zmienić świat.

Nelson Mandela

 

Najlepszym przykładem są dzieci, które ucząc się przez doświadczenie, skojarzenia i zabawę, nowe umiejętności wykorzystują w życiu. Dlatego tak szybko się uczą. Taki sposób nauki jest bardzo efektywny. Wykorzystaj to w życiu i w Projekcie Druga Wypłata!

 

Powiedz mi – to zapomnę.
Naucz mnie – to może zapamiętam.
Zaangażuj mnie – to się nauczę.

Benjamin Franklin

 

Ciągle ucz się nowych rzeczy i od razu wprowadzaj w życie tego czego się uczysz. To dobra droga do sukcesu. Spróbuj, a efekty Cię zaskoczą ;)

 

Zapraszam do komentowania i dzielenia się swoimi sposobami na efektywną naukę.

 

 

Jeśli jeszcze nie jesteś w Projekcie Druga Wypłata, a chcesz się rozwijać i dołącz do nas:

 

Zarejestruj Się Za Darmo

 

 

 

 

6 Komentarzy

Dodaj Komentarz
 1. Wszystko co powiedziałaś,to prosta droga do sukcesu ,w życiu,w biznesie.Przez naukę poznajemy wszystko w życiu co nas dotyka,nie ma innej możliwości.  Czytam sporo,jeżeli coś mi się podoba ,lub czegoś nie zapamiętałam ,nie zrozumiałam ,wracam do czytania kilkakrotnie,by stało się  jasne.

  1. ElaObara-redaktor

   Bardzo dziękuję i bardzo się cieszę z Twojego rozwoju :) Pozdrawiam

 2. Tak samorozwój jest bardzo ważny. smutne jest że nadal wiele ludzi uważa , że edukacja kończy się wraz z  ukończeniem szkoły. Smutne jest również to że coraz mniej osób a zwłaszcza młodych ludzi czyta książki. A nauka w dorosłym życiu jest wspaniałą przygodą, uczymy się tego co sprawia nam przyjemność, poszerza nasze horyzonty i wznosi na wyzyny naszą świadomość. 

  1. ElaObara-redaktor

   Widzę co się dzieje, że coraz mnie osób poszerza swoją wiedzę i czyta książki. A nauka w dorosłym życiu jest nie tylko wspaniałą przygodą, ale również wpływa na naszą pamięć, refleks i koncentację. Zatem nie kończmy naszej edukcaji wraz z ukończeniem szkoły! 

 3. " Życie jest jak jazda na rowerze, aby utrzymać równowagę trzeba ciągle być w ruchu", rozwój osobisty to podstawa.

Dodaj komentarz

Druga Wypłata © 2015 Polityka Prywatności Frontier Theme