Motywacja

Motywacja do działania…

…Ograniczenia, wymówki, wykręty, usprawiedliwienia… W większości przypadków, to właśnie one są w Twoim życiu złodziejami wymarzonej sylwetki, marzeń, optymizmu, pieniędzy czy jakkolwiek postrzeganego szczęścia czy spełnienia. U nas w Projekcie Biznesu Wolnych Ludzi nie ma takich wymówek jak:

Za zimno…

Zbyt mokro…

Zaczynam od jutra!…

Jak raz sobie odpuszczę, to przecież nic mi się nie stanie…

Nie mam odpowiedniego sprzętu…

Nie mam na tyle przestrzeni w domu by to robić…

Jestem na to za stary…

Dzisiaj sobie odpuszczę – źle się czuję…

Jest zdecydowanie za ciepło…

Nie mam czasu…

Jestem za słaby…

Nie chce mi się…

To i tak nie pomoże…

Nie mam silnej woli…

Wszyscy będą się ze mnie śmiali…

To jest nudne…

To zbyt drogie!…

Nie chcę sobie niczego odmawiać…

I tak nigdy mu nie dorównam…

Jestem zbyt chory…

Ciężko pracuję i nie mam czasu, energii na inne zajęcia…

Mamy nadzieję, że od dzisiaj ostatni raz w Twoim umyśle przewinęły się
te wymówki i na zawsze o nich zapomnisz oraz będziesz pracował(a)
na swój sukces przy naszym wsparciu 

Wszystkie bariery, ograniczenia, hamulce, stereotypy, uprzedzenia, lęki, które są zwyczajnie zbytecznym efektem ewolucji, znajdują się wyłącznie w Twojej głowie. Tak – to wyłącznie Twój umysł jest barierą. Tak naprawdę wszystko ma swoje źródło właśnie tutaj i to zmiany Twojego myślenia mogą doprowadzić do zmian we wszystkich sferach Twojego życia. Więc koniec już z wymówkami.

Posłuchaj co mówi Jim Carrey

Ćwiczenie 1

1. Przygotuj czystą kartkę i długopis.

2. Wypisz wszystkie wytłumaczenia, wymówki, wykręty, które kojarzą się Tobie z zarabianiem pieniędzy.

3. Przeanalizuj wszystkie wypisane punkty. Czy aby na pewno są one realnymi przeszkodami? Jeśli tak – to czy przypadkiem nie możesz rozwiązać tych kwestii w prosty sposób, ale po prostu nie chcesz tego zrobić? Jeśli nie – czemu w ogóle je wypisałeś(aś)?

4. Wykreśl wszystkie punkty, które odnoszą się do fikcyjnych barier, a przy pozostałych dopisz jak najwięcej ich możliwych rozwiązań. Po wnikliwej analizie, zazwyczaj okazuje się, że tych „realnych” barier jest naprawdę niewiele.

5. Pracuj nad pozbywaniem się punktów z Twojej listy.

Ćwiczenie 2

Teraz sprawdź co myślisz o pieniądzach i jak się zachowujesz.

Zrób notatki. Spisz to, co w filmie jest zgodne z Tobą oraz to, co nie jest zgodne. Spisz to, co rozumiesz i to, czego nie rozumiesz. Spisz te rzeczy, które robisz myśląc inaczej niż bogaci i te, które robisz myśląc jak biedni. Następnie dokładnie przestudiuj tę listę i codziennie pracuj nad jedną z tych rzeczy. Poprawiaj swoje działanie i myślenie w kierunku działania i myślenia ludzi bogatych. Zrozum dokładnie wszystko to, co było dla Ciebie niezrozumiałe. Szukaj w Internecie, poczytaj dodatkowe książki. Przygotuj sobie swój arkusz PRZYCHODÓW i KOSZTÓW, PASYWÓW i AKTYWÓW tak jak pokazane jest to w prezentacji. Spisz jak to wygląda u Ciebie. Zacznij zastanawiać się na co i jak wydajesz pieniądze. Zadbaj o swoją edukację finansową. Bez tego nie ma możliwości, aby Twoja sytuacja finansowa zmieniła sie trwale na lepszą. W szkole niestety nas tego nie uczyli, więc musisz teraz nauczyć się tego samodzielnie.

„Jeżeli uważasz, że edukacja jest droga, powinieneś zobaczyć jaka droga jest głupota.”

Ćwiczenie 3

ZBUDUJ RUROCIĄG KTÓRYM POPŁYNĄ PIENIĄDZE

Projekt Druga wypłata pomoże Tobie w postawieniu pierwszych kroków do tego, aby wybudować swój rurociąg właśnie w Internecie. Internet daje dzisiaj ogromne możliwości i te możliwości może wykorzystać KAŻDY ! Nie ważne ile masz lat, jakie masz doświadczenie, co wiesz, jakie masz wykształcenie, co umiesz, a czego nie umiesz…. Jeśli jesteś wystarczająco zdeterminowany(a) do tego, aby nauczyć się tego, co niezbędne, to w przeciągu kolejnych miesięcy możesz wybudować kolejne źródła swoich dochodów…..

Jak to możesz zrobić?

Moja rada polega na tym: Pracuj dalej tam gdzie pracujesz, rób to co robisz w celu zarabiania pieniędzy. Nie porzucja obecnego źródła swoich dochodów, chyba że możesz sobie na to pozwolić. Natomiast zrezygnuj z tego, co zabiera Twój czas, a nie przynosi Tobie pieniędzy… czyli zdyscyplinuj się, ustaw swoje życie. Przestań  tracić czas na przykład, na oglądanie seriali o życiu innych, wymyślonych nierealnych postaci, a zacznij tworzyć swoje własne życie…. Chodzi o czas, który odzyskasz poprzez swoje zdyscyplinowanie i rezygnację z tego, co nie daje Tobie w zamian nic oprócz chwilowej przyjemności. Zainwestuj w działania, które przyniosą Tobie w perspektywie czasu nowe możliwości, w tym nowe i bardziej atrakcyjne źródła dochodów. Staniesz się finansowo wolną osobą.

W Projekcie pokażemy Tobie, jak to są działania, jak działać, od czego zacząć… Rozwijaj się w tym kierunku. Po jakimś czasie Twoje działania zaczną procentować… Wtedy będziesz mieć więcej czasu na przyjemności i co najważniejsze, nie będziesz zależny(a) od nikogo.

Świetnie to prezentuje wideo z historią Bruna i Pabla. Zapraszam do obejrzenia : )

Weź kartkę i wypisz:

 1.  Pozytywne aspekty posiadania pasywnego dochodu
 2. Jak będzie wyglądać Twój poniedziałek, gdy będziesz posiadać pasywny dochód w wysokości Twoich obecnych dochodów, czyli:
  – O której godzinie będziesz się budzić?
  – Obok kogo będziesz się budzić?
  – Jak będzie wyglądać Twoja sypialnia, w której się obudzisz?
  – Jak będzie wyglądał Twój poranek?
  – Co będziesz jeść na śniadanie?
  – Z kim będziesz jeść to śniadanie?
  – Jak będzie wyglądać Twoja jadalnia?
  …. i opisz kolejne godziny swojego poniedziałku, który będziesz mieć, gdy będziesz mieć pasywny dochód.
 3. Co jesteś w stanie poświęcić (jaką cenę zapłacić) za to, aby osiągnąć swój dochód pasywny? (na przykład: będziesz wstawać o godzinę wcześniej niż zwykle, wydawać na przyjemności o 50% mniej, zrezygnujesz z oglądania jakiś programów w TV, codziennie będziesz czytać przez 30 minut, będziesz pracować try godziny w wolne soboty itd… Wypisz…)
 4. Opisz jak będziesz się czuć, gdy dochód pasywny w wysokości Twoich obecnych dochodów lub większy, stanie się FAKTEM  w Twoim życiu!

ZACHOWAJ SWOJE NOTATKI z tych TRZECH ĆWICZEŃ!

Podpisz je datą i schowaj do segregatora. Wyznacz w kalendarzu Google datę 6 miesięcy oraz 12 miesięcy od tego dnia, w którym wykonasz te ćwiczenia. I ustaw przypomnienie, aby za pół roku i za rok sięgnąć do swoich dzisiejszych notatek i porównać, co się zmieniło oraz opisać ten stan, który będzie za pół roku i za rok. Wtedy zobaczysz, co się zmieniło w Twoim życiu i jakie masz tempo wprowadzania zmian do swojego życia