Druga Wypłata

...Bo wierzymy że można mieć lepsze życie

Jak najczęściej się motywujesz?

 

Jak najczęściej się motywujesz?

 

Motywacja i inspiracja jest w życiu potrzebna. Każdy z nas motywuje się w inny sposób. Na każdego z nas działają inne metody.

Codziennie powinniśmy "karmić" się motywującymi i inspirującymi książkami, audio, czy video. Czym jest motywacja pisałam już w osobnym artykule tutaj

Mam do Ciebie prośbę. Napisz w komentarzu jak najczęściej się motywujesz do działania? Wszystkie odpowiedzi będą nagrodzone. Będzie to prezent niespodzianka ;)

Dla zachęty podzielę się z Tobą tym co mnie najbardziej motywuje i inspiruje do działania.

 

motywacjaW swoim życiu kieruję się wartościami i według nich buduję swoje życie. Dla mnie największą wartością jest zdrowie i rodzina. Dlatego najbardziej do działania motywuje mnie moja rodzina oraz jasno określone i zapisane cele. Widząc je kilkanaście razy dziennie, dają mi bardzo mocnego kopa do działania ;)

Motywuje mnie również to, że pomimo trudności wykonuję zaplanowane czynności od tych pilnych i najważniejszych, do tych mniej pilnych i ważnych. I tutaj z pomocą przyszła mi książka Briana Tracy "Zjedz tę żabę".

Już coraz mniej mam skłonność do odwlekania zaplanowanych zadań. Odkładając je na później, często ich nie wykonywałam w ogóle.

Zaczynam dzień od połknięcia okropnej „żaby” i przez resztę dnia mam poczucie zadowolenia dobrze spożytkowanego dnia. Zjadam żabę po kawałku. Duże zadania dzielę na mniejsze, wybieram zadania najpilniejsze i najważniejsze, do mniej ważnych i pilnych – metodą A B C D E.

Gdzie A – to zadania najważniejsze, B – bardzo ważne, C – takie, które jak nie wykonamy, świat się nie zawali, D – do oddelegowania, E – nie ważne. Spróbuj, a zobaczysz jak zmieni się efektywność Twoich działań ;)
 

Co jeszcze motywuje mnie do działania?

 

Robię każdego dnia jedną małą rzecz, która przybliża mnie do mojego wyznaczonego celu. Nawet jeden mały krok, a do przodu. Wtedy widzę jak moje efekty wzrastają i mam chęci na więcej. To podnosi wiarę w moje możliwości, bo wiem, że wiara góry przenosi.

Co jakiś czas nagradzam się za swoją pracę. Są to książki, adiobooki, szkolenia, wolny dzień, wyjście gdzieś z rodziną, mężem, czy znajomymi lub małe słodkie przyjemności.

Motywują mnie również, a bardziej inspirują biografie ludzi, którzy doszli tam, gdzie ja chcę dojść. Najczęściej rano czytam motywujące książki i słucham audio przez 30 minut – to również daje mi świetną motywację na resztę dnia.
O metodzie 30/30/30 pisałam tutaj. Jest to metoda, która poszerza wiedzę i świetnie motywuje. Koniecznie wypróbuj!

A przede wszystkim robię to co lubię. Praca bez pasji to życie tylko marzeniami i złudzeniami o lepszej pracy i lepszym jutrze. Jeśli lubię swoją pracę to wykonuję ją dobrze. I tak naprawdę to nie czuję, że pracuję. Tak jak powiedział Konfucjusz:
 

Wybierz pracę, którą kochasz,
a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu.

 

 

A teraz czas na Ciebie. Podziel się swoimi sposobami na motywację do działania. Zapraszam Cię również na podobno najbardziej motywujący film w internecie ;) Sam oceń.

 

 

Możesz być kimkolwiek zechcesz jeśli tylko o tym zdecydujesz.

 

I koniecznie podziel się swoimi sposobami Jak najczęściej się motywujesz? :)
 

 

 

Jeśli jeszcze nie jesteś w Projekcie Druga Wypłata, a chcesz się rozwijać

i szukasz nowych możliwości dołącz do nas:

 

Zarejestruj Się Za Darmo

 

 

 

9 Komentarzy

Dodaj Komentarz
 1. Wyobrażam sobie jak będzie wyglądało moje życie np za 10 lat jeśli nie podejmę odpowiednich działań lub sobie odpuszczę. To daje mi niesamowitego kopa i od razu podnoszę dupsko do działania :)

  1. ElaObara-redaktor

   Wow, super motywacja ;)

 2. Wyobrażam sobie moją "ulubioną" minę szefa oraz słowa, które do mnie wypowiada: "I tak Ci się nie uda…" :)

  1. ElaObara-redaktor

   Dobre :) To również może być świetna motywacja ;) Gratuluję i pozdrawiam

 3. Piękna motywacja od ludzi którzy sami do czegoś doszli. Warto takie coś zobaczyć!!!

   

  1. ElaObara-redaktor

   Dokładnie, w takich ludziach „czuć” wielką pewność i wiarę siebie. Tylko brać przykład.

 4. Moja motywacja. Myślę o tym jakie będzie to miłe, kiedy rodzinka wreszcie się przekona, że to ja miałam rację w dążeniu do osiągnięcia dochodu z internetu. Teraz twierdzą, że to nie jest realne.

  1. ElaObara-redaktor

   Super :) Świetna motywacja. 3-maj tak dalej, powodzenia :)

Dodaj komentarz

Druga Wypłata © 2015 Polityka Prywatności Frontier Theme