Druga Wypłata

...Bo wierzymy że można mieć lepsze życie

21 sposobów na motywację

 

21 sposobów na motywację

 

uwierz w siebie

 

 

W jednym z wpisów poprosiłam, abyście podzielili się swoimi sposobami na motywację: Jak najczęściej się motywujesz?

Dużo osób odpowiedziało i chciałam bardzo podziękować. Oczywiście tak jak obiecałam wyślę niespodziankę do wszystkich tych osób, do których mam e-maila. 

Z powstałych odpowiedzi stworzyłam listę najczęściej powtarzających się sposobów. Pozwoliłam sobie zostawić oryginalną wypowiedź. Niektóre tylko odpowiedzi są nieznacznie poprawione.
 

 

 

Oto lista  21 sposobów na motywację:
 

 1. Działam według życiowych wartości.
 2. Mam jasno określone i zapisane cele. No właśnie, mnie najbardziej motywują jasno wyznaczone cele. To pomaga nie tylko w motywacji, ale w ogóle w postrzeganiu – mam po co żyć. Jestem ambitną osobą, która zawsze stara się osiągnąć wyznaczony cel. Motywuje mnie odpowiednie przygotowanie i chęć udowodnienia sobie, że naprawdę potrafię to osiągnąć. Nie rywalizuję z innymi tylko z samą sobą.
 3. Wykonuję zaplanowane czynności od tych pilnych i najważniejszych.
 4. Robię każdego dnia jedną małą rzecz, która przybliża mnie do mojego wyznaczonego celu. Nawet jeden mały krok.
 5. Nagradzam się za swoją pracę. Są to książki, audiobooki, szkolenia, wolny dzień, wyjście gdzieś z rodziną, mężem, czy znajomymi lub małe słodkie przyjemności.
 6. Inspiruję się biografią ludzi, którzy doszli tam, gdzie ja chcę dojść.
 7. Czytam rano inspirujące i motywujące książki i słucham audio przez 30 minut – jest to świetna motywacja na resztę dnia.
 8. Wykonuję pracę, którą lubię. Praca bez pasji to życie tylko marzeniami i złudzeniami o lepszej pracy i lepszym jutrze. Jeśli lubię swoją pracę to wykonuję ją dobrze. I tak naprawdę to nie czuję, że pracuję.
 9. Słucham muzyki i cieszę się z tego co mam :)
 10. Kiedy umysł usiłuje sprowadzić mnie na złą drogę, wtedy przypominam sobie cele i priorytety i jak mam działać. A jak? 
  1. Codziennie piszę przed pójściem spać wszystkie rzeczy, które zrobiłem super.
  2. Przez gumkę na ręku. Jest to sposób na uświadamianie naszemu umysłowi podświadomemu, co jest przyjemne, a co nie (korygowanie myśli na poziomie komórkowym).
  3. Prowadzenie na bieżąco biznesplanu dla umysłu podświadomego. Pokazuję mu nie marzenia tylko rzeczywiste potrzeby.
 11. Najbardziej motywują mnie małe sukcesy. Z samego rana staram się zrobić kilka drobnych rzeczy, które dadzą mi energię na najważniejsze zadania do wykonania, za które normalnie ciężko byłoby się zabrać od razu.
 12.  Wymyślam sobie hardkorowy dealine zgodnie z Prawem Parkinsona :) tylko czasem mam problem żeby ten deadline, który sam ustaliłem traktować poważnie, ale idzie mi coraz lepiej :)
 13. Daje innym szczęście.
 14.  Wyobrażam sobie jak będzie wyglądało moje życie np. za 10 lat jeśli nie podejmę odpowiednich działań lub sobie odpuszczę. To daje mi niesamowitego kopa i od razu podnoszę dupsko do działania :)
 15. Wyobrażam sobie moją "ulubioną" minę szefa oraz słowa, które do mnie wypowiada: "I tak Ci się nie uda…" ;)
 16. Myślę o tym jakie będzie to miłe, kiedy rodzinka wreszcie się przekona, że to ja miałam rację w dążeniu do osiągnięcia dochodu z internetu. Teraz twierdzą, że to nie jest realne.
 17. Jak czuję brak siły i motywacji do działania, to przez dzień lub dwa nie robię nic (przeważnie jest to weekend), a potem przypominam sobie chwile, w których wszystko mi wychodziło, kiedy byłem "niepokonany" i wracają mi chęci do działania.  W skrócie: ładuję baterie i zapodaje strzał dobrych emocji, to działa u mnie zawsze.
 18. Idę biegać, wtedy mogę spokojnie pomyśleć i znaleźć rozwiązanie, mówię sobie, że wszystko mi się uda, jeśli przebiegnę jeszcze jeden kilometr, jeśli dam radę na trasie to z codziennością też sobie dam radę :)
 19. Motywuję się od razu po przebudzeniu. Kiedy wstaję rano to staram się nie myśleć o tym, jaki ciężki dzień mnie czeka lub po co ja się w ogóle obudziłam. Tylko dziękuję Jemu, że wierzy we mnie, w to że wykonam swoje zadanie i czuję Jego miłosierdzie w tym, że obudził mnie mimo, że na to nie zasługuję. 
 20. Czym się motywuję? Zależy w jakiej kwestii: w domu najważniejsze jest dobro mojej rodziny i wolę ustąpić, niż w jakikolwiek sposób kogoś skrzywdzić; w pracy motywują mnie pieniądze, które wykorzystam w sposób, który zapewni mi i moim najbliższym komfort i bezpieczeństwo; w życiu motywuje mnie wszystko, co dla mnie ważne.
 21. Ja w „typowy” sposób motywuję się systemem nagród. Natomiast oprócz tego:
  – kontroluję stale efekty swoich działań, co dodaje mi kopa do działania
  – stale aktualizuję swoje plany i sprawdzam je, przy okazji czasem myśląc o efekcie końcowym, który jeszcze bardziej dodaje motywacji
  – robię to co lubię i działanie samo w sobie często jest wystarczająco efektywne

 

 

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym. Zaglądaj często do tego wpisu, nie tylko w trudnych chwilach. Z pewnością znajdziesz swój sposób na motywację :)

Podziel się w komentarzu, który ze sposóbów jest Tobie najbliższy :)

 

 

Jeśli jeszcze nie jesteś w Projekcie Druga Wypłata, a chcesz się rozwijać

i szukasz nowych możliwości dołącz do nas:

 

Zarejestruj Się Za Darmo

 

 

 

1 Komentarz

Dodaj Komentarz
 1. Dziękuję za wpis. Od razu wypisałam sobie swoje cele i będę do nich zagladać codziennie,by nie zbaczać z obranego celu. Zastosuję również przedstawione tu sposoby. Bardzo spodobał mi się punkt 15 i 16 – nic dodac nic ująć. Życzę powodzenia.

  Pozdrawiam Maria

Dodaj komentarz

Druga Wypłata © 2015 Polityka Prywatności Frontier Theme